Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

Kullanıcı Sözleşmesi

Sözleşmenin Konusu

1.1. İs bu sözleşmenin konusu, satıcının (Erman ÇİVİCİ, Bestekar Selahattin Pınar sk. No:123/3 Salacak Mahallesi Üsküdar/İstanbul Tel: 0216 545 59 19, E-Posta: [email protected]), alıcıya satışını yaptığı, aşağıdaki nitelikleri ve satis fiyati belirtilen ürünün satisi ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayili Tüketicilerin Korunmasi Hakkindaki Kanunun; Mesafeli Sözlesmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkinda Yönetmelik hükümleri geregince taraflarin hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadir.

Genel Hükümler

2.1 - KİRALAYAN, sözlesme konusu ürünün temel nitelikleri, kiralama fiyati ve ödeme sekli ile teslimata iliskin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi oldugunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini beyan eder.

2.2 - Sözlesme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi asmamak kosulu ile her bir ürün için alicinin yerlesim yerinin uzakligina bagli olarak ön bilgiler içinde açiklanan süre içinde alici veya gösterdigi adresteki kisi veya kurulusa teslim edilir.

2.3 - Sözlesme konusu ürün, alicidan baska bir kisi veya kurulusa teslim edilecek ise, teslim edilecek kisi veya kurulusun teslimati kabul etmemesinden dolayi KİRALIK FOTOĞRAF MAKİNESİ sorumlu tutulamaz.

2.4 – KİRALIK FOTOĞRAF MAKİNESİ , sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.

2.5 - Sözlesme konusu ürünün teslimati için is bu sözlesmenin elektronik ortamda onaylanmis olmasi ve satis bedelinin alicinin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, KİRALIK FOTOĞRAF MAKİNESİ ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.

2.6 - Ürünün tesliminden sonra kiralayana ait kredi kartinin alicinin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini KİRALIK FOTOĞRAF MAKİNESİ 'ne ödememesi halinde, KİRALAYAN kendisi veya satis sözlesmesinde belirttigi kisi veya kuruma teslim edilmis olan ürünü kiralama tarihinin bitiminde  KİRALIK FOTOĞAF MAKİNESİ 'ne teslim etmek zorundadir. Böyle bir durumda nakliye giderleri kiralayana aittir.

2.7 - KİRALIK FOTOĞAF MAKİNESİ mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu aliciya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alici siparisinin iptal edilmesini, sözlesme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. Alicinin siparisi iptal etmesi halinde, KİRALIK FOTOĞAF MAKİNESİ 7 gün içinde aliciya ait kredi karti fisinin iptali ve ilgili tutarin alicinin hesabina iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girisimde bulunur ve yapilan islem elektronik posta araciligi ile KİRALAYAN 'a bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayi KİRALIK FOTOĞAF MAKİNESİ sorumlu tutulamaz.

2.8 - KİRALAYAN ve/veya KİRALAYAN' nin teslimat yapilmasi istedigi kisi ve/veya kurumlara teslim edilmis olan ürünlerin arizali veya bozuk olmasi durumunda, garanti sartlari içinde gerekli onarim veya degistirme isleminin yapilmasi için ilgili ürün veya ürünler SATICI'ya, KİRALAYAN tarafinin teslim aldigi tarihten baslayarak 7 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri KİRALIK FOTOĞAF MAKİNESİ tarafindan karsilanir. Böyle bir durumda 7 günlük sürenin dolmasi halinde, KİRALAYAN teslim almis oldugu ürünü ilgili servisine götürmek zorundadir. Geri kalan şart ve koşullar Ek-1 nolu standart kiralama sözleşmesinde belirtildigi gibidir.

2.9- Is bu sözlesme, alici tarafindan elektronik olarak onaylandiktan ve http://www.kiralikfotografmakinesi.com.tr adresine ulastirildiktan sonra geçerlilik kazanir.

Uyuşmazlıkların Çözümü ve Yetkili Mahkeme

3.1 - Taraflar, iş bu Sözleşme'nin uygulanması ve yorumlanmasında Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının uygulanacağını ve sözleşme'den doğan uyuşmazlıklarda İstanbul (Merkez) Mahkemeleri ve İcra Daireleri'nin yetkili olacağını ve her türlü ihtilafta Tarafların defter ve kayıtlarının kesin delil olarak kabul edileceğini kabul ve beyan ederler.

Cezai Şart ve Yaptırımlar

4.1 Sözleşmede belirtilen tarihten sonra,önceden ödemesi yapılmadan uzatılan her gün için KİRACI 150 $ ödeyecektir. Kameranın teslim alınmasında görevli personelin tüm yol,konaklama, harcırah giderlerinden KİRACI sorumludur ve ödemeyi kabul eder.. İmza atan kefil ve kiracı bu durmu kabul, beyan ve taahhüt ederler.

Açıklama

5.1 - Site'nin kullanımı, sözleşmede yazılı koşulların tarafınızca kabulüne bağlıdır ve site'nin kullanımı bu koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir. Kullanım Koşulları da dahil olmak üzere Site ve Site uzantısı kapsamında sunulan hizmetleri, ürünleri, fikir ve sanat eserlerini, Sitede sunulan herhangi bir bilgi ve veriyi, önceden herhangi bir ihtar veya ihbar yapmaya gerek olmaksızın değiştirme, Site yayınına ara verme, Site yayını tamamen durdurma ve Siteyi en geniş kapsamda yeniden düzenleme haklarını saklı tutmaktadır.

5.2 - Site'nin Kullanım Şartları üzerinde yapacağı değişiklikler, Sitede yayımlanmalarıyla birlikte yürürlüğe girer ve bu değişiklikler, kullanıcı tarafından Site'ye girilmesi, herhangi bir şekilde erişim yapılması veya Site'nin kullanılması ile birlikte kabul edilmiş addolunur.

5.3 - Site'ye giriş yapan, Site'yi ziyaret eden, herhangi bir şekilde kullanan, Siteye erişen ve/ veya herhangi başkaca bir şekilde bağlanan tüm üye ve ziyaretçiler bu sayfada düzenlenmiş olan Web Sitesi Kullanım Şartları'na uyacaklarını peşinen beyan, kabul ve taahhüt ederler. İşbu Yukarıda anılan "Kullanıcı" ifadesi, üye girişi yapmak suretiyle veya herhangi bir şekilde Siteye giriş yapan, Siteyi kullanan, inceleyen veya herhangi bir iletişim cihazı (cep telefonu, bilgisayar gibi) aracılığıyla Site'ye bağlanmış olan veya Site üzerinden elektronik veri alış-verişinde bulunmuş veya bulunmakta olan herhangi bir kişiyi ifade etmektedir.

29.05.2024 04:28:56