Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

1976 Birleşik Krallık doğumlu olan sanatçı fotoğrafçılığının yanında oyuncu olarak da tanınıyor. İngiltere'de ailesi ile yaşamaya ve çalışmalarına devam etmektedir. Moda tasarımcısı olarak çalıştığı yılların ardından annesini kanser hastalığı sebebi ile kaybetmesi üzerine erken dönem fotoğrafçılık aşkı onda tekrar alevleniyor. Çok yönlü bir fotoğrafçı olarak tanınan Kirsty moda kariyerinin etkisi ile de çalışmalarındaki rüya gibi kostümleri ve arka planları el işçiliği ile hazırlıyor. 

 

kirsty-mitchell_5a.jpg

 

Harikalar Diyarı annesini kaybettikten sonra girdiği depresyondan kurtulmak için başlamış ve onun anısına annesini kafasında canlandırdığı rüya gibi bir diyarda yaşatmak istemiştir. Annesinin edebiyat öğretmeni olduğunu söyleyen Kirsty küçüklüğünde annesinin ona okuduğu ve o an sanki içinde olduğunu hissettiği masalları fotoğraflarına uyarlamak istemiştir. Onun dünya çapında tanınmasına sebep olan sözsüz masal kitabı o kadar beğenildi ki  birçok uluslararası dergide makalelerini yayınlanmasına sebep oldu.

kirstymitchell_8-3.jpg

 

Bu sözsüz masal kitabı 76 fotoğraftan oluşuyor. Hepsi birer mini film çekimi edasıyla gerçekleştirildi. Bu fantezi karakterleri el işçiliği ile hazırlanmış kostümler ve arka planlarla birleştirildi. 
Fotoğraflar bir renk portfolyosu şeklinde birbirlerinden akarak devam etmektedir.

                                           04-kopya-8-2.jpg


Çiçekler rüya makyajlar kitaplar ve saçlar ile fotoğrafların güçlü enerjisi daha da artıyor.Sanki fantastik bir filmden fırlama denebilecek bu fotoğraflar  Stockholm Fotografiska Müzesindeki Harikalar Diyarı içinde sergilenmektedir.

 

538c11cdc3332025409fe02b-3.jpg     kirstymitchell_17-3.jpg

Annesinin ölümü ile sarsılmış Kirsty çocuğunun doğumu üzerine meme kanseri olduğunu öğrenmiş. Şu an sağlıklı olan sanatçı kederi atmak yerine kucaklayıp korkuyu üzüntüyü yaşayarak iyi şeylerin anılması gerektiğini söylüyor.

Sanatçının kendi sitesinden çalışmalarına göz atmak isterseniz buradan ya da Instagram hesabından ulaşabilirsiniz. 

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

30.11.2023 17:34:46