Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar


Renk aslında hayattır diyen fotoğrafçımız Mika Ninagawa. Mika Ninagawa 1972 yılında Japonya'da doğdu. Fotoğraf ve film alanında multidisipliner çalışan sanatçı Japonya'da yaşamına devam etmektedir.

asli1.jpg     asli4.jpg

Onun fotoğraflarını ayıran en büyük özellik her bir karenin inanılmaz canlı renklerle bezenmiş olmasıdır. Genellikle güçlü kadın figürleri kullanan sanatçı burada geleneksel Japon kültürünün bir taşı olan kimono ile fütüristik öğeleri birbirine harmanlar. Çiçeklerle bezeli çalışmalarının haricinde fotoğrafçının bir tutkusu da Japon balıkları...

asli2.jpg     asli5.jpg

Akvaryum çekimleri yaparken de kendine has imzasi olan renkleri ışık kırılmalarını fazlasıyla kullanıyor. Dünya çapında tanınması ise çektiği kendine has portreleri. Burada da Chiaki Kuriyama'dan Beyoncé'ye kadar yerel ve uluslararası isimlerin,fotoğraflarını kendine has estetiği ile birleştirince tüm dünyada tanınmasına sebep oldu.

 
Color Is Life: Renk Hayattır

Renkli fotoğrafçılığı başka bir boyuta taşıyan sanatçı bu projesinde renkleri yaratıcı kullanarak kareleri fantastik hale getiriyor. Canlı ve zıt renkleri odağına alan sanatçı fotoğraflarına bakan insanı gözün aslında bambaşka görebileceğini gösteriyor. 

Kelebekler,çiçekler,yavru geyik gibi birçok nokta ekleyen sanatçı bu projesinde ilgi odağı olan Japon balıklarının fotoğrafları da mevcut. Evde ilk beslenen hayvanımız diyebileceğimiz bu balıkların Mika Ninagawa ile büyüleyici güzelliklerini bambaşka açılardan görüyoruz.

asli3.jpg     asli6.jpg

Sanatçının Instagram hesabına mutlaka bakmanızı öneririm. Görsel açıdan zevk alacağınız ve Instagram akışınızda renkleri onun gözünden görüyor olmak eminim çok keyifli olacaktır. 

Sanatçının çalışmalarının devamına da buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

30.11.2023 18:05:30