Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

Orjinal görsel ve videoları kaliteli şekilde indirebilmemizi sağlayan hepimizin bildiği İStock web sitesini Türkçe olarak arama yapılabilir hale getirdi. İStock kullanıcılardan gelen geri bildirimleri dikkate alarak sitede böyle bir güncelleme yapmaya karar verdi. Ve artık sitenin Türkçe olarak kullanılabildiği duyuruldu! Bu gelişme Türkiye'deki kullanıcılarının platform üzerinde Türkçe kelimeler ve tabirler kullanarak görsel medya ve tasarım içerikleri aramalarını mümkün kılacak ve işlerinizi oldukça kolaylaştıracak. 

Söz konusu gelişme ile Türkiye'de sosyal medya ve dijital içeriklerin önem kazandığını, görsel içeriklerin markalar için önemli bir hale geldiğini söyleyebilmek de mümkün oluyor. Görsel içerik üretebilmek için stok görsel kullanmak da oldukça popüler hale geldi. 

istock türkçe güncelleme

Kullanıcıların artık kendi dillerinde arama yapabilmeleri işlerini kolaylaştıracak ve dilediklerince araştırma yaparak profesyonel bir deneyim yaşayabilecekler. İStock ayrıca geliştirdiği kelime hazinesine ek olarak, arama motorunu da yerel kullanım kalıplarını dikkate alarak güncellemiş. En iyi eşleşme, arama filtresi Türkiye sayfasında da alternatif sonuçları getiriyor. Örneğin; hamam kelimesinde alternatif olarak türk hamamı, göbek taşı, osmanlı hamamı görselleri de geliyor. 

Getty Images Türkiye Ülke Müdürü Çağla Sumnu, iStock'un yeni kullanıma sunulan Türkçe web sitesi ile ilgili şunları söyledi: "Her dilde mutlaka tam İngilizce karşılığı olmayan kelimeler ve tabirler vardır; Türkçe de bu anlamda bir istisna değil. Türkiye'deki popüler tabirlerin kültürel kodlarını göz önünde bulundurarak bunları iStock'un kelime hazinesine ekledik. Türkiye'de ön planda olan mobil öncelikli iletişimde görsel hikâye anlatımının önemli bir yeri var ve lisanslanabilir görseller, markaların popüler sosyal kanallarda çok daha yaratıcı  etkileşime girmesine olanak sağlıyor.

Türkiye, yaratıcı profesyonellerin buluştuğu önemli bir merkez ve aynı zamanda günden güne gelişen ve zenginleşen ekosistemi ile Getty Images için hızla büyüyen bir pazar. Türkiye'deki yaygınlığımızı daha da artırmak istiyoruz. Bu nedenle dil desteği ve analizi ile sunduğumuz yerel deneyimi geliştirmeyi hedefliyoruz."

istock türkçe

Sonuçta iStock sitesi artık Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Portekizce ( Portekiz ve Brezilya ), Lehçe, Rusça, Japonca, Korece, Felemenkçe, İsveççe, Türkçe ve Geleneksel Çince'nin (Hong Kong) de bulunduğu 14 dilde kullanılabiliyor. iStock web sitesine, her dil için aynı linkten ulaşılabiliyor. Türkçe arama yapmak için www.istockphoto.com/tr  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

30.11.2023 16:12:37