Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

İsviçre menşeili olan bu paraflaşlar. Almanların sağlamlığının yanında, İsviçrelilerinde estetik anlayışını birleştirmiş şık ürünlerdir. Sağlamlık ve uzun süre kullanımlarda flaşın kalitesini gösteren ışık sıcaklığı, yenilenme zamanı, ampul ömürleri, piyasadaki bir çok flaşa göre üst segmenttedir. Temel paraflaş düğme ve kontrol mekanizmaları güncel teknolojiye uyum sağlayarak dijitale gecirilmiştir. Dijital ve dokunmatik olan bu kontrol mekanizması Elinchrom'un diğer bir ürünü olan EL-SKYPORT tetikleyici (trigger) ile uzaktan da kontrol edilebilmektedir.

 

Ürünün teknik özellikleri aşağıda paylaştığımız tabloda detaylıca verilmektedir.

elinchrome_stylerx1200-600.png

Flaşın üzerindeki fiziki durum ve  bağlantılar aşağıdaki görselde detaylıca anlatılmıştır.

elinchrome_stylerx1200-600_2.png

 

 Esas kontrol mekanizması flaşın arka kısmında yoğunlaşmıştır. Onu da aşağıdaki görselde detaylıca görebiliriz.

elinchrome_stylerx1200-600_1.png

 

Tüm bu detaylara rağmen ,kullanımı oldukca basittir; şehir şebekesi elektrik bağlantısı bilgisayar power kablosu ile yapılıp, ana aç-kapa düğmesi 1 konumuna getirilip gerekli ışık ayarları yapıldığında kullanıma başlanabilir. Dikkat edilmesi gereken  ayarlar model ışığı (normal ampul ve benzeri bir kaynak) ayarları ve flaş güç kontrolü düğmeleri. Model ışığı flaşınızın saliselik patlaması sırasında göremiyeceğiniz gölge ve patlamarı sürekli yanan bir lamba ile daha kolay okumanıza olanak sağlar. Sürekli en yüksek modda kullanılan model ışık, flaşınızın ve ortamın daha çabuk ısınmasına yol acabilir. Flaş güç kontrolüde ihtiyacınız olan ışık miktarını ayarlamanıza yardımcı olur. Fazlası fotoğraflarınızın patlamasına dolayısıyla geri dönüşü zor durumlara, azı ise karanlık fotoğraflara sebep olur.

Flaşların birbirleriyle ve fotograf makineleri ile senkron çalışabilmesi icin flaşın üstündeki slave modun acık (algılayıcı sensörün aktif) ve fotosel olan kısmın patlayan diğer flaşın ışığını uygun şekilde görmesi gerekir . Bir diğer çözüm ise tetikleyici(trigger) veya senkron kablosu ile makine ve flaşı birbirine bağlayarak herhangi bir mesafe yada sensörün iletişim derdi olmadan flaşları kullanabiliriz.

 

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

30.11.2023 16:42:50