Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar
Nikon 24 mm Tilt Shift

Nikon 24 mm Tilt Shift

Mimari ve manzara fotoğrafçılığı için eğme ve kaydırma hareketlerinde sınıfının lideri olan Perspektif Denetimi (PC-E) özelliğine sahip geniş açılı NIKKOR. Nano Kristal Kaplama ve Ekstra Düşük Dağılım (ED) cam objektif elemanlarına sahip olan bu ürün, günümüz yüksek çözünürlüklü dijital SLR makinelerde üstün bir optik performans sunar. Elektronik telemetresi olan fotoğraf makinelerde diyafram ve manuel netleme elektronik olarak kontrol edilebilir.

179 TL/gün

Marka Nikon Odak Uzaklığı 24 mm TS
Diyafram Max. f/3,5 Min f/32 Mount Uyumluluğu Nikon F
Format Uyumluluğu FX Görüş Açısı 84°
Minimum Netleme Mesafesi 21 cm Büyütme Oranı 0.37X
Grup Element 13/10 Diyafram Bıçakları 9
Filtre Boyutu 77 mm Ağırlık 730 Gr

Ürün İncelemesi

Selamlar herkese , nikonun bizlere sunduğu bir diğer teknik lensi incelemektesiniz.

Öncelikle lensin üstünde yazan harf ve rakamlardan bahsedeyim,  PC-(Perspective Control) Perspektif Kontrol , E-Elektronik diyafram demek. Diyafram açıklığımızda her zaman olduğu gibi f/3.5 ile simgelenmiş durumda.

Lens nikon fotoğraf makinelerinin full frame olanlarıyla tam uyumlu çalışmaktadır. Nikon ile kullanılacak geniş acılı tilt sift lens diyebiliriz bunun arkasından 45mm ve 85mm lensler gelmektedir. Kurulumu ve kullanımı eski teknolojiye göre epey ilerletmiş olan nikon. Lensin sift sınırları ve tilt sınırlanı cok basit bir kilit mekanizması ile çözmüş.Düşeyde ve yatayda aynı işlemleri 90 dereceli lensi çevirme işlemi ile gerçekleştirebilirsiniz.Lens özellikle  basit fotoğrafçılık kurallarını aşmış fotoğrafçılarda perspektif konusuna  minumum deformasyon ile çözüm üretiyor. Ama eğer hala beyaz ayarı ve enstantene derdindeyseniz uzak durun derim. Özellikle manzara, mimari ve ürün-reklam (ürününüz bir tren olabilir) çekimlerinde tavsiye edebiliriz. Bizim deneme çekimlerimizde şaşırtıcı sonuçlar aldık. Bu lens ile birlikte nikon  D800(otomatik diyaframdan vazgecerseniz-D300 de olabilir)  tripod önerebiliriz.

 

Benzer Ürünler

21.01.2022 20:31:57