Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

SONY A7 III MÜ? YOKSA A7S II Mİ?

A7 serisindeki en video odaklı kamera şüphesiz A7s II'dir. İki yaşından daha eski olmasına rağmen, özellikle etkileyici düşük ışık özelliklerinden yararlanmak isteyen profesyonel yapımların tercih ettiği silah. Peki, fotoğraf makinesi tam çerçeve E-mount serisi A7 III'teki en yeni varışlara nasıl karşı çıkıyor? İşte size daha iyi bir fikir vermek için bir önizleme!

A7S II, 12.4 MP ile tam çerçeve bir sensör sunar. Bu çözünürlük bugünün standartlarına göre düşük gelebilir ancak bir önemli avantaj sağlar: pikseller daha büyük olduğu için, fotoğraf makinesinin 100'den başlayan ve 102400'e veya 409600'e genişletilmiş değerlerle daha geniş bir hassasiyet aralığına sahip olmasını sağlar. Bu, fotoğraf makinesinin ana hedefi olan fotoğraf ve video için geçerlidir. A7 III yeni geliştirilen 24MP Arkadan Aydınlatmalı sensöre sahip. Video için çok fazla olmayan fotoğraflar için yeterli megapiksel olması nedeniyle çözünürlük açısından iyi bir denge sunar. Sony, bu yeni sensörün DXO tarafından ölçülen A7s II'nin 13.3Ev değerinden daha iyi olan 15 duraklı dinamik aralığa sahip olduğunu iddia ediyor .

A7 III'ün AF'si, A9 amiral gemisine dayanır ve aynı faz tespit noktalarını (693) ve optimize edilmiş bir algoritmayı miras alır. Ayrıca 425 kontrast algılama noktasına, -3Ev hassasiyete ve sürekli modda AF reaktivitesini kontrol eden AF Parça Sensörü gibi birkaç ekstra ayara sahiptir. Faz algılama, hızlı hareket eden nesnelerle kamerayı daha hassas hale getirir. A7S II sadece kontrast algılayıcı ile çalışır ve 169 noktaya sahiptir (25 artı 16 bölüme ayrılmış dokuz merkez). Minimum hassasiyet -4Ev'de bir durak daha karanlıktır.

A7 III, sürekli AF ile 10 fps'ye kadar çekim yapabilir. 8 fps'ye kadar, karartmalar ile canlı görüntü gösterir.A7s II çok daha yavaş. İlk karede AF kilitliyken maksimum 5fps'ye, AE / AF İzleme'de daha yavaş 2,5fps'ye ulaşabilir. Açıkçası, kamera aksiyon fotoğrafçılığı için tasarlanmamıştır.

A7 mark III'teki önemli bir gelişme pil ömrü ile ilgilidir. Kamera, A9'da tanıtılan ve A7R III ile paylaşılan NP-FZ100'ü kullanıyor. A7s II için kullanılan NP-FW50 ile karşılaştırıldığında dayanıklılığı iki katına çıkarır.Bu, fotoğraf ve video için bir avantaj haline gelir. Yeni kamera CIPA standartlarına göre yaklaşık 115 dakika (veya EVF yerine LCD ekranı kullanarak 125 dakika) kaydedebilir. Buna karşılık, A7s II 55/60 dakika sürebilir. Sony, A7s II'ye bir şarj cihazı ve iki batarya sağlıyor, oysa A7 III'te tek bir batarya ve şarj cihazı yok.

A7 III dokunmatik ekran sağlarken A7s II bunu sağlamıyor. İkisi arasındaki farklardan biraaz bahsettik. Sizler kullanırsanız bize yorumlarınızı yazın.

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

18.06.2024 12:00:19