Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

Fotoğrafların önemi her geçen gün artıyor. Durum böyle olunca ister bir e- ticaret sitesinde ister sosyal medyada veya bir reklam kampanyalarında fotoğrafları kitlenize sunma şekliniz markanız açısından oldukça önemli.

Günümüz trendlerini yakalamak için fotoğraflarınızı düzenlemeniz oldukça önemlidir. Bunun için ise birçok program mevcut. Fakat bu programların fiyatları oldukça pahalı olabiliyor. Durum böyle olunca insanlar ücretsiz programlar ile işlerini yapmak istemekte.

Günümüzde birçok ücretsiz fotoğraf düzenleme programları kullanıma sunuldu. Bu programlar ile fotoğraflarınızı çok üst seviyelere çıkarmanız mümkün. Üstelik çok bir çaba gerektirmeden profeyonel fotoğraf düzenleyicisi gibi bir kalitede fotoğraflar düzenleyebilirsiniz.

2022'nin en iyi 5 ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamaları:

1- Adobe Photoshop Express

2- Paint .NET

3-GIMP

4- Fotor

5- PhotoScape X

photshop.png

 

1- Adobe Photoshop Express

Dünyada en yaygın olarak kullanılan photoshop programının ücretsiz sürümünü geçtiğimiz aylarda Adobe firması duyurmuştu. Yapmış oldukları duyuru doğrultusunda, Adobe Photshop Express uygulaması ile online ve mobil sürümüyle fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde ücretsiz olarak düzenleyebilirsiniz. Adobe Photoshop Express, Gelişmiş filtreler, minimalist arayüz ve elde edilen profesyonel sonuçlar ile listemizde ilk sırada yerini aldı.

Artı yönleri: Filtreleri gelişmiş vaziyette, arayüzü basit ve kullanılır.

Eksi Yönleri: Sadece JPG olarak çıktı alınması

2- Paint .Net

Sezgisel arayüz olarak ön plana çıkan Paint.NET uygulaması, kullanımının kolay olmasının yanı sıra yüksek çözünürlüklü sonuçlar ortaya çıkarması kullanıcıları memnun ediyor. Paint.NET uygulamasının kullanımı ise çok basit. Paint.NET bizlere kontrast, tonlama, parlaklık ve gradyan gibi birçok alternatif ile kolaylık ve profesyonel sonuçlar alabileceğimiz araçlar sunmakta.

Artı Yönleri: Bütün geçmişlere erişim, eski ve yavaş olan cihazlar için kullanılabilirliği ve sezgisel arayüz.

Eksi Yönleri: Araçları kullanmak sınırlı, ileri düzeyde özelliklere sahip değil.

gimp.jpg

 

3- GIMP

Uygulamaya baktığımız vakit piyasadaki diğer ücretsiz fotoğraf programlarına karşın daha iyi deneyimler elde edildiği için en iyi ücretsiz uygulama olarak görülüyor. İçerisinde temel işlemlerden çok profesyonel uygulama gibi kaliteli özellikler mevcut.
Yeni başlayanlar için özellikle, kırpma, renk ayarlama ve otomatik görüntü iyileştirme gibi araçlarından oldukça iyi sonuçlar elde edeceklerdir. Photoshop programlarına aşina olan insanlar için birebir uygulama olarak biliniyor.

Artı Yönleri: Geliştirici desteği olması, profesyonel araç ve özellikleri olması.

Eksi Yönleri: Zor öğrenilmesi, mobilde kullanımı mevcut değil

unnamed.jpg

 

4- Fotor

Sosyal medya paylaşımları için uygun bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle, diş beyazlatma ve kırışık giderici özellikleriyle ön plana çıkıyor. Bunların dışında efekt bakımında fazla çeşitliliği ile ön plana çıkıyor. Ayrıca çıkartma ve metin ekleme özelliklerine de sahip.

Artı Yönleri: Kullanıcılar için uygun şablonlar, yaratıcı kompozisyon araçlar

Eksi Yönleri: Reklam göstermesi, düzenleme yeteneklerinin manuel olmaması

photoscape.jpg

 

5- PhotsoScape X

Fotoğraf düzenlemeye yeni başlayanlar için uygun olarak tanıtılan PhotoScape X programı, tek bir tıkla fotoğraf iyileştirme özellikleri sayesinde ön plana çıkmakta. 
Programda çokça filtre, çerçeve, şekil kırpma, akıllı kesme gibi araçlar mevcut. Ayrıca çıkartmalar, metin ve efektler gibi fotoğraflarınızı eğlenceli hale getirecek araçlarda mevcut. Programın kendi sitesinde kullanıcıların araçları nasıl kullanacağını anlatan eğitici videolar mevcut. PhotoScape X sadece masaüstünde (OS X, Windows) kullanılmakta.

Artı Yönleri: Sayısız filtre ve efektler ve yaratıcı şablonlar oluşturma.

Eksi Yönleri: Programın arayüzü yeni başlayanlar için karmaşık, ve bazı gecikme sorunları.

 

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

30.11.2023 17:36:10