Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

Sony Alpha serisi, gelecekte efsaneler arasında yer alacağı şimdiden kesin olan bir dijital fotoğraf makinesiyle karşımızda. Sony'nin a7S II fotoğraf makinesi ışığın yetersiz kaldığı durumlarda karşılaşılan sorunların tamamını küçük gövdesine sığdırdığı yüksek teknoloji sayesinde alt ediyor. Üstelik bu özelliğini 4K videolar kaydederek yani 3840x2160 çözünürlükte çekimler yaparak kendini rakiplerinden bir adım daha ileri taşıyor.

Full Frame DSLR Kullanmayı tercih eden fotoğrafçıların ya da video çekimi yapanların en büyük problemleri genelde ışık koşullarıyla oluyor. Gece karanlığında yapılan çekimlerde ISO ayarının yükseltilmesi gerekiyor. Bu gereklilik de çoğu makinede nois dediğimiz görüntü kirliliğine sebep oluyor ve fotoğraf ya da videolar bol grenli ya da diğer tabiriyle kumlu kaydedilmiş oluyor.

Sony, bu sorunu a7 SII modeliyle çözüme kavuşturmuş. Bu makina ile yapacağınız çekimlerde  gece karanlığında dahi yüksek ISO ile yüksek kalitede çekimler yapabilirsiniz. Eleştirmenler ve teknoloji uzmanlarının yaptığı yorumlarda bu özellik modele, "Işık Uzmanı" ya da "Karanlıkta çekimin ustası" tanımlamalarını kazanıyor. Bu tanımlamalar makinenin hedeflediği en önemli özelliğin ne kadar kullanışlı olduğunu bir kez daha gösteriyor.

Işıkla mücadelesi ile birlikte makinenin video özelliği en büyük avantajlarından. 720p ve 1080p çözünürlüklerde HD ve full HD video çekme özelliğine de sahip a7 SII , bu çözünürlükleri de bir adım öteye taşımış ve 4K diye tabir edilen 3840x2160 çözünürlüklü videolar çekmenize olanak sağlıyor. Yani videolarınızı kaydederken hem ışık koşullarını bu makinayla alt edebiliyor, hem de yüksek çözünürlüklü görüntülere imza atmış oluyorsunuz. Aslında bu durum makinenin tek yönlü olmadığını da ortaya koyuyor. a7 SII; sinematograflar ve videograflar arasında çok yaygın olan S-Gamut/S-Log2'yi de destekliyor. Gama Ekran Yardımcısı, S-Log videolar kaydedilirken, kullanıcıların bir yandan görüntüleri takip etmesini ve odağı kontrol etmesini sağlıyor. Ayrıca birçok farklı ve birbirinden kullanışlı S-Log çözümü de modelin bize sunduğu özellikler arasında karşımıza çıkıyor.

Ürünün kullanımına teşvik eden en önemli noktalardan biri de titreşim engelleme özelliği. Makine hem diğer markalardan hem de kendi a7 serisinden bu güncellemeyle büyük oranda ayrılıyor. Yani, dünyanın ilk 5 eksenli görüntü sabitlemeye sahip tam kare sensörlü makinası unvanını elinde bulunduruyor. Bunun biraz açıklamasını yapmak ve avantajlarına değinmek gerekir. Mesela Canon serisi DSLR makinelerle çekime başlandığında aparatsız çekim yapmak risk haline geliyor. Canon'un tüm modellerine kıyasla, a7 serisinin bu yeni ürünü çok daha az titreşime yer bırakıyor. a7 SII ise sabitleme özelliğiyle, el titremesi ya da kullanırken oluşan bütün titreşimleri en aza indiriyor. Bu sayede tripot, monopot gibi aparat kullanımı zorunluluğu ortadan kalkıyor.

 

Kullanıcıların fotoğraf makinesiyle ilgili tek şikayeti, özellikleriyle birlikte kendi serisinde  boyutunun da biraz büyümüş olması. Fakat bu durum da avantajlı hale gelmiş durumda. Boyutun büyümesi kullanımda kolaylık sağlıyor. Gövde ağırlığının hafifliği ve sağlamlığı büyük boyut sorununu göz ardı ediyor. Aynı zamanda yeniden tasarlanan grip bölümüyle özellikle deklanşöre ulaşım daha kolay. Etrafındaki kısa yol tuşlarını kullanmak da aynı kolaylıkta oluyor. Fotoğraf makinesi kullanıcılarının lojistik olarak en temel ihtiyacıdır taşıdıkları ürünün küçük ve hafif olması. a7 SII çok küçük olarak kullanıcılara sunulmasa da hafiflikle kendini birleştirerek kullanım konforu sağlıyor. Tabi sadece fotoğraf için kullanacak kişilerin A7 SII den ziyade A7 SII yi almalarını tavsiye ediyoruz zira SII video özellikleri ön plana çıkmış bir makine iken aynı serinin diğer makinesi olan RII Fotoğraf konusundaki büyük farklarla karşımıza çıkıyor.

"Işık Uzmanı" vasfı ve dünyada bir ilk olarak, titreşimi engelleyen yapısıyla a7 SII kullanıcılarına keyifli ve taze bir deneyim yaşatıyor. Tüm bu özellikleri istediğiniz zaman www.kiralikfotografmakinesi.com.tr ‘ den test edebilir ve satın almadan önce tüm aksesuarlarıyla gerçekten size uygun olup olmadığını rahatlıkla tecrübe edebilirsiniz. Hem rahat kullanımı hem de profesyonel özellikleriyle kaliteli ve sağlam görüntüler elde etmeniz kolaylaşıyor. Fotoğraf kullanımının yanında kaliteli video destekleyici sistemiyle de farklı alanlara kapılar açtığını fark edeceksiniz.

 

 

 

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

24.07.2024 11:01:05