Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

BLOG

Fotoğraf makinesi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

İlerleyen teknoloji ile birlikte günümüzde birçok firma,  yeni model fotoğraf makinelerini tanıtıyor. Bu makineler ile yüksek çözünürlükte hem fotoğraf hem de video çekebiliyorsunuz. Fiyat aralığı hemen hemen aynı olan, birbirinden farklı performanslara sahip ve farklı ihtiyaçları karşılayabilecek birçok fotoğraf makinesi modelleri günümüzde mevcut.

Yeni fotoğraf makinenizin lenslerle uyumu

Yeni üretilen fotoğraf makinelerinin hepsi eski lenslerle çalışmayabilir. Canon'un en son model DSLR makineleri, eski lenslerle sorunsuz çalışırken Nikon'un fotoğraf makinelerinde eski f-mount lensleri kullanabilirsiniz. Kamera ve lensleri kiralıkfotoğrafmakinesi uzmanlarımız ile iletişime geçerek sizlere uygun fiyatlara kiralayabiliriz.

2-3.png

Depolama alanının önemi

Yeni fotoğraf makinelerinin yüksek megapiksele sahip olmalarından dolayı çektiğiniz fotoğraf ve videolar hafıza kartlarında çok fazla yer kaplayabilir. Örnek verecek olursak, Canon EOS R5 Kamera ile RAW (Kamera tarafından çekilmiş ve işlenmemiş olan fotoğraflardır. Kamera sensörü tarafından çekilen tüm ham görüntü verilerini içermektedir.) formatında çektiğiniz bir fotoğraf 36 MB yer kaplar. Özetle, üretilen her yeni modelde çözünürlük kadar çekilen fotoğrafların boyutu da aynı oranda artmaktadır. 

Dinamik aralığının yüksek olmasının önemi

Önceden megapiksel ne kadar yüksekse fotoğraf makinesi de o kadar kaliteli olarak bilinirdi. Fakat artık fotoğraf makinesinin kalitesini dinamik aralığın yüksekliği belirliyor. İnsan gözünün gördüğü kalitede fotoğraflar çekmek istiyorsanız dinamik aralığı yüksek fotoğraf makinelerini(Dinamik aralık, görüntünün en parlak beyazdan en siyaha kadar en açık ve en koyu kısımları arasındaki oranı tanımlar.) satın alabilirsiniz.

1-3.png

Kompakt ve DSLR'ın arasındaki farkı bilmelisiniz

Fotoğraf çekmek hayatımın vazgeçilmez bir parçası diyorsanız ve bu işi de profesyonel olarak yapmak istiyorsanız DSLR modelleri tercih etmelisiniz. DSLR fotoğraf makinelerinde diyafram, enstantane, ISO ve beyaz dengesiyle oynayarak hassas kontroller yapabilir, farklı lenslerle farklı efektler yaratabilir ve mükemmel çekimler için kameranızı kolay bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Kompakt sistem kameralar, DSLR makinelerden daha küçük ve kullanımı kolay
olduğundan genellikle amatör fotoğrafçılar tarafından kullanılır. Birde üzerlerindeki lens değiştirilmez.

Hem ekonomik bütçe hem de son teknoloji kamera ve kamera ekipmanları erişilebilir fiyatlarla tüm kamera ve lensleri kiralayabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve seçenekler için kiralıkfotoğrafmakinesi uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

18.06.2024 10:57:50