Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

Günümüz şartlarında fotoğraf ve video çekimlerinde herkes normal kameralardan çok DSLR kullanır oldu. Peki neden bu kadar tercih ediliyor, avantajları neler? Gelin birlikte bakalım

1.DSLR makinalar, fotoğraf çekmenin yanı sıra video özelliğinin de eklenmesiyle birlikte normal video kameralardan daha çok gelişim gösterdi. Her iki özelliğin tek bir kutuya inidrgenmesi ve yüksek kalite çekim imkanı sunması kullanıcı için büyük kolaylık halini aldı.

2.Profesyonel video kameraların fiyatları ile kıyaslandığında Dslr makinalar fiyat ve performans açısından bir adım öne geçti.

3. DSLR'lar değiştirilebilen lensli makineler oldukları için kaliteli lenslerle kullanım olanağı sağlamaları özellikle keskin görüntüler almak adına tercih edilir bir hal almasına sebep oldu. Bu seçenek fotoğrafçı ya da videografa istediği görüntüyü istediği kalitede almasını imkanlı kıldı.

4.Hali hazırda Slr makineler kullanan fotoğrafçılar için bir de videonun eklenmesi hem alışkanlıklarından vazgeçmemeleri hem de alışık oldukları iso enstantane ve diyafram aralıklarında istedikleri hareketli görüntü yakalama olanağı sağlamış oldu.

5.Bir diğer teknik avantajı ise DSLR fotoğraf makinalarının sensör boyutlarının aynı fiyatlı video kameralara oranla daha büyük olması. Bu renk zenginliğini ve detayların artmasını sağlıyor.

6.Prograssive görüntü alabilme özelliğine sahip bu makinalar saniyede 30 - 60 hatta 120 kare net görüntü elde etmeye olanak tanıyor. İnterlaced versiyon bilindiği gibi geçmeli bir yapı ile keskinlik konusunda kullanıcının işi zorlaştıran bir formdur. Türkçeye kademeli olarak aktarılan prograssive görüntü ise aynı bir fotoğraf karesi gibi ayarlanan enstantane hızında tam kare çekim yaptığından dolayı netlik konusunda daha avantajlı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

7.Günümüzde gerek profesyonel fotoğrafçılar gerek reklam sektörü hatta gerekse film sektöründe tercih edilen bir makine olması bu makinelerin yetkinliğinin ne boyutta olduğunu gözler önüne sermektedir.

8.DSLR aynı zamanda diğer video kameralara göre daha hafif ve kolay taşınır olduğundan da büyük oranda tercih sebebidir. Her türlü seyahatte rahatlıkla yanınızda taşıyabilir, istediğiniz ortamda profesyonel işlere imza atabilirsiniz.

9.Son olarak da ulaşımın kolay olması. DSLR makinalara satın almadan da ulaşmanız mümkün. Kullanımı oldukça yaygın olduğundan birçok kiralama şirketinin envanterinde bulunmakta. www.kiralikfotografmakinesi.com.tr yi ziyaret ederseniz sektörde en çok tercih edilen tüm DSLR makinelere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

 

 

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

30.11.2023 17:35:43