Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

Nikon D800, profesyonel fotoğrafçılar ve videocular düşünülerek optimize edilen bir makine. Görüntü kalitesi ve yüksek çözünülürlüğü ön plana çıkıyor. İşte Nikon D800'ü daha yakından tanımanızı sağlayacak 9 madde:

1.Nikon D800 ile gelen yeni 36.3 megapiksel CMOS sensör ve FX format, bugüne kadar geliştirilen en yüksek çözünülürlüğe sahip görüntü sensörü. Bu nitelikteki bir fotoğraf makinası , fotoğrafçıya en küçük detayları bile mükemmel netlikte  sunuyor.

2.Bu modeldeki sensör, her türlü ışık koşullarında net görüntü sağlamayı amaçlıyor. Aynı zamanda fotoğrafın etrafında ışık kaynaklı oluşabilecek sorunları önlemek için de OLPF çevirici ve 14 bit A/D gibi gelişmiş özelliklerle bezenmiş.  50 ve 25600 genişletilebilir ISO 100-6400 aralığı, düşük ışık seviyesinde görüntü yakalama imkanı sunuyor.

3.Uzun süre elde taşımak için kompakt ve hafif fiziksel imkanlara sahip. Bu sayede stüdyo ve film yapımcıları için tercih edilebilir pratik ve işlevsel kullanım yaratıyor.

4.Veri sıkıştırma yönünde B-Frame özelliğini kullanarak, kameranın klip başı yaklaşık 30 dakika MPEG4 AVC video kaydetmesini sağlamaktadır.

5.Otomatik netleme sistemi, çok hızlı hareket eden nesneleri bile çekebilmek ve hatta doğru odaklanarak mutlak kesinlikte görüntüler elde etmektedir. Ayrıca isteğe bağlı olarak, kameranın hız ve genel iş akışını arttırmak için yeni standart USB 3.0 kullanılabiliyor.

6. Teknik özelliklerinin yanında, temiz ve güvenli bir kullanım da sunuyor. Kamera gövdesi toz, nem ve elektromanyetik girişime karşı kapalı alanlarla örtülü. Sensör temizlemesi de maksimum dayanıklılık sağlayacak şekilde test edilerek tasarlanmış. Ayrıca, ekranı da uzun süreli kullanımlar sırasında oluşan aşırı ısınmaya karşı yeni bir yüzey koruma sistemi ile kaplıdır.

7.D800 ile birlikte sektöre giren dahili aksesuarları da atlamamak gerekir. Sadece bu makine için değil başka kameralara da uyumlu aksesuarlar geniş kullanım alanı sağlıyor.

8.Işığa karşı oldukça hassas olan D800, doğal ışık ve yapay ışık özelliklerini de ayırt ederek, yeni ve geliştirilmiş beyaz dengesi sistemini de ortaya koyuyor.

9.Sadece fotoğraf makinası olma özelliğinden sıyrılan Nikon D800'ün tüm ışık, çözünülürlük ve güvenli kullanım özelliklerini kullanarak ileri düzeyde işler elde etmeniz kaçınılmaz. Siz çok yorulmadan kusursuz işler yapmanıza yardımcı olacaktır.

 

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

30.11.2023 16:21:20