Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

Kısa film yarışmaları, kısa film ödülleri, en iyi kısa filmler… Sürekli sinemanın gündeminde olan bir konu kısa filmler. Çok iyi yapımlar söz konusuyken en iyilerini seçip sizler için sıralamak da bize düşüyor. Buyrunuz…

9. The Flying Man

Kimsenin bilmediği bir adam… Bir suçlu mu yoksa olağanüstü bir süperkahraman mı? Aniden ortaya çıkıyor ve şehri birbirine katıyor.

Yapım: ABD/2013

Yönetmen: Marcus Alqueres

Hikaye: Marcus Alqueres

Senaryo: Henry Grazinoli

Oyuncular: Nick Smyt, Rick Cordeiro, Justin T. Lee

8. Inside

Herkes zamanla delirir. Kimi bunu kamufle eder, kimi asla saklamaz. Ama bir psikopatın zihninin içinde neler döndüğünü bilemezsiniz. Yoksa bilebilir misiniz?

Yapım: ABD/2002

Süre: 5 dk

Yönetmen: Trevor Sands

Senaryo: Eric ‘Giz' Gewirtz, Trevor Sands

Oyuncular: Jeremy Sisto, Reedy Gibbs, Michael Bailey Smith

7. Leave Me

Herkes sevdiklerini kaybedince çöküş yaşar. Bir şekilde toparlanmak her zaman mümkündür. Bu sefer eşini yeni kaybetmiş genç adamın içine girdiği dünyaya inanamayacaksınız.

Yapım: ABD/2009

Yönetmen: Dustin Ballard

Senaryo: Dustin Ballard, Ryan Dunlop

Oyuncular: Ryan Dunlop, Mark Gullickson, Sarah Van Eman

6. Karşılaşma

İnsanlar birbirleriyle karşılaştıkları anda hayatlarını etkilemeye başlarlar. Bu sefer bu etkilenmeyi tersten göreceksiniz. Ters köşe olmaktan korkmayın. Çünkü film Sinepark ve Pam Kısa Film Festivali'nden "En İyi Kısa Film", Yıldız Kısa Film Festivali'nden ise "New York's Digital Film Academy Yaratıcılık Ödülü" kazanarak döndü.

Yönetmen: Selcen Ergun

Oyuncular: Saadet Işıl Aksoy, Cem Göknil

5. Quais de Seine

Büyük aşklar nefretle başlar klişesinin en güzel versiyonu. Nehir kıyısında kızlara laf atan iki genç, taşa takılıp yere düşen bir Müslüman kız ve dalga geçmesine rağmen kızın hayatından çıkmayacağını bilen bir delikanlı… Klişe üzerinden iyi bir kısa film.

Yönetmen: Paul Mayeda Berges

Oyuncular: Cyril Descours, Leila Bekhti

4. Long Branch

Kısa filmde romantik-komedi tarzı… Daha yeni tanıştığınız biriyle sırf yatmak için, çok fazla toplu taşıma değiştirerek 3 saat yol gider miydiniz? Bir düşünün.

Yapım: Kanada/2011

Yönetmen: Dane Clark, Linsey Stewart

Senaryo: Dane Clark, Linsey Stewart

Oyuncular: Alex House, Jenny Raven

3. The Last 3 Minutes

"Hayatım film şeridi gibi gözlerimin önünden geçti" sözüne herkes ucundan kıyısından inanır. Peki ölüm döşeğindeki birinin hayatı başka nerede geçebilir? William Turner'inkinin gözlerinin önünden değil bir kristalin içinden geçiyor.

Yapım: ABD/2010

Yönetmen: Po Chan

Senarist: Po Chan

Oyuncular: Harwood Gordon, Eli Jane, Alex Weber

2. Kismet Diner

Kısa filmin hikayesi 2013 yılında Cornetto için viral reklam amacıyla çekildi. Sonra o kadar ilgi gördü, o kadar sevildi ki en beğenilen kısa filmler listesinde yerini aldı. Sıcacık bir aşk öyküsü…

Yapım: UK/2013

Yönetmen: Mark Nunneley

Senaryo: Mark Nunneley, Kitty Percy

Oyuncular: Ilinca Rae, Matt Kyle, Jean Paul Dal Monte

1.Picnic

Savaş alanları çocukluğu dağıtır, anılarınızı öldürür. Bunu bile bile çocukken vakit geçirdiğiniz yere döndünüz mü? Sasa, Bosna Savaşı'ndan sonra çocukken ailesiyle piknik yaptığı yerde aynı şeyi yapmak ister. Ama savaş çocukluğundaki olguları bitirmiştir.

 

 

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

6.12.2023 14:08:46