Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

Her sene yaptığı inovatif hareketlerle bizi şaşırtan Apple bu sene de iPhone için geliştirilen yeni özelliği ile bizleri hem şaşırttı hem de mutlu etti. 

iPhone 11 ile sunulan yeni üçlü kamera bu sene Apple'ın çıkarttığı en büyük özelliklerden.
Telefonun arka yüzeyinde bulunan üç kameranın hepsi 12 MP özelliğine sahip ve Ultra Geniş, Geniş ve Telefoto kamera olarak üçe ayrılıyor. Ultra geniş kamera f/2.4 diyafram, Geniş açılı ana kamera f/1.8 diyafram ve Telefoto kamera ise f/2.0 diyafram özelliğine sahip.
Ön kamera da bu sene 12 MP'le yükseltilmiş durumda.

Saniyede 60 kare ve 4K çekimler yapabiliyorken aynı zamanda bu sene Düşük Işık çekimleri de son derece başarılı. Otomatik ayarda çekim yapabilirken telefonun titretmeden tutun uyarısı ile bir nevi sabit pozlama ortamı oluşturabilir.

Bu seneki iPhone modellerinde elinizdeki prodüksiyon ve alet edevatlara göre yarı pro ve pro çekimler yapabilirsiniz.

iPhone 11 modelleriyle bu sene bir ilk daha gerçekleştirildi. Youtube kanalınız veya üniversite teziniz için film ya da video çekimi yapıyorsanız sizlere Apple tarafından güzel bir haber daha var. Video çekim uygulaması olan Filmic Pro uygulaması ile Apple bu sene ortak bir çalışma gerçekleştirdi ve 4 kamera ile birden çekim yapabilme özelliği getirildi. Bu özellikle 3 arka ve ön kamera ile çekim yapabilir, istediğiniz kameradaki görüntüyü kaydedebilirsiniz. İsterseniz ultra geniş açılı kamera ile telefoto kamera ya da sadece geniş açılı kamera ile ön kamera seçimi yapıp video kaydınıza başlayabilirsiniz. Bu özellikle beraber fotoğraf çekimi dışında video çekimi için de son derece önemli bir yenilik getirilmiş oldu. 

 

4-4.jpeg

 

 

Bunların dışında bazı yeni özellikler daha mevcut. Telefonun arka tarafında parmak izi ve yağlanma bırakmayan ve daha sağlam olan bir cam çerçeve kullanılıyor. 

Pil tarafında da iPhone XS Max'a göre daha uzun süreli kullanıma yardımcı olan yeni geliştirilmiş piller kullanılıyor. XS'e göre 5 saat daha uzun ömürlü bir kullanım sunuluyor. 

Her zamanki gibi 64-512 GB arası depolama seçimleri mevcut. 

Daha önceki modellere kıyasla iPhone Pro Max modeli daha ağır ve daha geniş bir tasarıma sahip. 

Face ID yüz tanıma sisteminde ise artık telefonunuz yüzünüzü daha uzaktan ve daha hızlı bir sürede tanıyor. 

Fiyat konusunda ise iPhone 11 Pro ülkemizde 10.999 TL fiyatından başlarken iPhone 11 Pro Max 11.999 TL fiyatından başlangıç gösteriyor. 

iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max'e buradan ulaşabilirsiniz

iPhone'unuzda kullanabileceğiniz Filmic Pro uygulamasına ulaşmak isterseniz

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

30.11.2023 16:58:41