Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

Blackmagic Design geçtiğimiz aylarda Pocket Cinema Camera 6K ürününü duyurdu. Yeni ürün Blackmagic Design'ın geçtiğimiz yıl satışa çıkardığı 4K modeli andırsa da özellikleri bakımından kullanıcılara çok daha fazla olanak sunuyor ve üst düzey dijital film özelliklerini, küçük ve elde taşınabilen bir modelde bir araya getiriyor. Pocket Cinema Camera 6K çok daha büyük bir sensöre sahip ve Super 35 formatında çekim yapabiliyor. Ayrıca çözünürlüğü 6144x3456 seviyesine kadar çıkabiliyor. Bu özellikleri sayesinde düşük ışıkta daha iyi performans ve daha iyi alan derinliği kontrolü sağlayan bu kompakt kamera bağımsız filmler, belgeseller, bloglar ve çok daha fazlası için oldukça ideal bir ürün. 


Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K, 13 adım dinamik aralığa sahip ve bu sayede görüntünün en açık ve en koyu bölümlerinde daha fazla ayrıntı tutabiliyor. 25.600'e varan çift kazançlı ISO özelliğine sahip olması nedeniyle de görüntüdeki kumlanma veya gürültüyü en aza indiriyor. Ayrıca BMPCC 6K daha büyük EF mercekleri kullanmanıza da olanak sağladığı için odaklanmamış yaratıcı arka planlar, muhteşem bokeh efektleri ve daha sığ alan derinlikli sinematik görüntüler oluşturmanızı sağlıyor. Pocket Cinema Camera 6K sağladığı ekstra çözünürlükle kurgulama ve renk düzeltme esnasında, yeniden kadrajlama için çok daha fazla alan sağlıyor. Yani 6K'da çekim yaparak tek bir kamera kullanarak ve görüntü kalitesini kaybetmeden sonra post prodüksiyonda geniş ve yakın plan çekimler sağlamak için optik yakınlaştırma ve yeniden kadrajlama yapabileceksiniz. 6K'nın bu özellikleri videografikerlere ve post-prodüksiyonda çalışanlara çok daha esnek olma imkanı tanıyor. 

Duyurusunun ardından hızla satışa çıkan ürün kullanılarak yapılan çalışmalar da internette yer bulmaya başladı. Arkadaşlarını Arizona'da dolunayın altında tırmanış yaparken görüntüleyen Jesse Watson'ın yayınladığı bu video tamamen Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K ile çekilmiş. Dolunayın an be an hareketlerini ve bu etkileyici görüntüde tırmanış yapan insanları izlemek oldukça heyecan verici. Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K'nın sağladığı özelliklerle yapılabilecek çalışmalar bizi şimdiden çok heyecanlandırıyor. Videoyu izlerken kaliteyi 4K'ya çıkarmayı unutmayın! 

                                     

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

29.05.2024 05:31:55