Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

Kendi kameralarınızı ya da kiralık kameralarınızı aldınız, bir şeyler çekmeye gidecekseniz. Öncesinde bir film izleyeyim dediniz ve çok beğendiniz. Araştırırken bir de ne gördünüz… Aslında izlediğiniz film bir çizgi romanmış. İşte sizi bu şekilde hayrete düşürecek başarılı çizgi romanlardan uyarlanan filmler.

1. Son Osmanlı Yandım Ali (2007)

Suat Yalaz kaleminden aynı adla sinemaya uyarlanan çizgi roman, İstanbul'un işgal altında olduğu yıllarda geçer. Osmanlı külhanbeyi Yandım Ali, Mustafa Kemal Paşa ile karşılaşır ve Kurtuluş Savaşı macerasına atılır.

2.Richie Rich (1994)

Paranın alabileceği her şeye sahip, dünyanın en zengin ama dost arayan çocuğu. Uşağından başka arkadaşı olmayan Rich, yeni arkadaşlarını eve davet ettiği gün annesi ile babası kaybolur ve artık onları bulup bir yandan da şirketleirnin kontrolünü ele geçirmek zorundadır.

3.Persepolis (2007)

İran-Irak savaşının ortasında küçük bir kız. Tahran'da ailesiyle yaşamakta, işlek zekası ve korku tanımayan yüreğiyle o ortamda ABBA, Iron Maiden ve punk müzik gibi şeyleri keşfeder. Muhalif olan amcasının da intiharına tanık olmuştur. Bu savaş ortamının küçük kızın günlük yaşamına nasıl işlediğini önce çizgi romanda sonra sinemada gördük.

4.V For Vendetta (2005)

Maskeli bir adam, geleceği totaliter sistemiyle yönetilen İngiltere'sinde halka egemenlik verebilmek için şiddete başvurmaktadır. Korkudan sinmiş olan İngiltere halkını, Guy Fawkes günü olan 5 Kasım'da Parlamento'nun çevresinde kendisiyle buluşmaları için davet eder ve olaylar gelişir.

5.300 Spartalı (2006)

Filmi çıktığından beri gerek oyuncuları gerek senaryosu gerek çekimleriyle çok fazla konuşulan çizgi filmden uyarlanmış bir başka yapım. Sparta Kralı Leonidas ve emrindeki 300 Spartalı'nın Pers Kralı Xerxes'in ordusuna karşı duruşunu anlatır.

6. Men In Black (1997)

Elinde hafıza silme ve lazerli silahlı makinalar bulunan bir ekip. Ajan K ve amatör Ajan J.. Dünyayı dünya dışından gelme ihtimali olan terörist saldırıya karşı ayakta tutma amacıyla hareket etmektedirler.

7.Wanted (2008)

Babasının intikamını almak için babasının otağından ders alan Wesley Gibson, babasının bıraktığı yoldan kötü adamları yok etmeye devam eder.

8.Constantine (2005)

Katolik kardeşinin intihar zannedilen ölümünün ardından Angela Dadson, John Constintine'den yardım ister. Constantine, Isabel'in ölüm vakasında, şeytanların iç dünyasına girmeye çalıştıklarını fark eder. Şeytanlara karşı açtığı savaşta, kendisi bir çelişkiye düşecektir.

9.Ghost Rider

Sevdiği kadını kurtarmak için yıllar önce şeytanla anlaşma yapan Blaze, motorsikletle yaptığı akıl almaz gösteriler sayesinde para kazanmaktadır. Para kazanmanın yolunu bulmuştur ama, anlaşma yüzünden geceleri şeytanın emrinde çalışan bir hayalet olmak zorundadır.

 

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

30.11.2023 16:22:17