Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

Köpeklerimizin en tatlı, en komik hallerini fotoğraflamaya hepimiz bayılıyoruz. Eminiz ki bugüne kadar onların bir çok fotoğrafını çekmişsinizdir. Peki hayvan dostlarımıza fotoğraf çekmek isteyip istemediklerini sorduk mu hiç? Ya onlar da kendilerini heyecanlandıran anların fotoğraflarını çekmek isterse?

Nikon Asia, ‘Heartography' adında köpeğinizin göğüs tasması üzerine takacağınız kamera ve nabız ölçer sayesinde köpeğinizin heyecanlandığı anları ölümsüzleştirecek bir makine geliştirmiş. Köpeğinizin heyecanlandığı, korktuğu anlardaki kalp atış hızını algılayan makine o anları anında fotoğraflamaya başlıyor. Bu sayede köpeğiniz adeta tüm fotoğraflarını hissederek çeken gerçek bir fotoğrafçı olabilir.

17984822255746f2977411e7-82695138-1.jpg

Nikon Asia, kompakt dijital kamera modellerinden Coolpix L31'ı ve geliştirdikleri bir nabız ölçer cihazını Grizzler isimli bir köpeğe takarak gözlemlemişler. Sonuçta Grizzler'ın çektiği fotoğraflara bakılacak olursa onun harika bir fotoğrafçı olduğunu söyleyebiliriz. Grizzler'ın sadece heyecanlandığı ve bir şeyler hissettiği anların fotoğraflarını çekmesi bu fotoğraflarını özel kılıyor. Ayrıca bu fotoğraflarda insan müdahelesi yok. Bu projeyle hayvan dostlarımızın tamamen kendi dünyalarına ait fotoğraflar gözlemleyebileceğiz. Dünyayı bir de onların bakış açısından göreceğiz.

dog-takes-photos-heart-rate-monitor-phodographer-heartography-nikon-9-2.jpg

Heartography olarak adlandırılan bu proje henüz hayata geçmiş değil, ürünün satışa sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak Whiskas da geçen sene kedilerin fotoğraf çektiği bir ürün tasarlamıştı bir de üstüne böyle bir proje çıkınca bu konunun insanlar tarafından ilgi çekici olduğu görülüyor. Yakında bu tarz ürünlerin piyasaya çıkacağını öngörmek mümkün. Kimbilir belki artık hayvan dostlarımız bizden daha iyi fotoğrafçı olurlar.

f-c-k.jpg

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

6.12.2023 14:25:35