Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

Akıllı telefonlar ve photoshop hayatımıza girdiğinden beri herkeste de bir fotoğraf çekip paylaşma hevesi oldu. Fakat başta güzel gelen her şey zamanla klişeye dönüştü. Herkes aynı fotoğrafı çeker, aynı modda gezer oldu. İşte ‘Artık yeter! Dedirten 9 klişe amatör fotoğraf…

1.Ayak Klişesi

Tatil fotoğrafları önemlidir ve özeldir. Her yaz ayrı bir hatıra ve yaşanmışlık bırakır. Her ailede de mutlaka bir tatil albümü vardır. Fakat bu gidişle o albümleri çeşitli ayak fotoğrafları dolduracak gibi gözüküyor. Kuma bulanmış ayak fotoğrafları, denizin içinde ayaklar, şezlongta ayak keyfi, tembellik günü yatakta ayak pozu. İçimiz dışımız ayak oldu.

2.Bulutlar

Hepimiz mutlaka gökyüzüne bakıp bulutları farklı şekillere, hayvanlara ya da insanlara benzetmişizdir. İnsanın doğasında var bulutlarla hayal kurmak. Şimdi bunun fotoğraflanmış hali de hayatımıza eklendi. Bulutlar ne zaman değişik şekillere bürünse sosyal medya da buluttan geçilmez duruma geliyor.

3.Sabahattin Ali ve Kahve

Son birkaç senenin en bezdiren klişesi de usta yazar işe alet edilerek yapıldı. Sabahattin Ali'nin en iyi romanlarından "Kürk Mantolu Madonna" her kahve fincanının yanında yerini almaya başladı. Çok konuşuldu, çok pozlandı. Umalım ki fotoğrafı çekenler kitabı da okumuş olsun.

4.Uçak Manzarası

Uçakla seyahat eden herkesin olmazsa olmazı klişe fotoğraf, kanatla birlikte kuşbakışı şehri çekmek. Ya da bulutları… Bu klişeyi klişe yapan nokta iste uçağın kanadı. Nerede oturursanız oturun fotoğrafta o kanat mutlaka gözükecek.

5. Günbatımı

İnsanlar alemi olarak manzaraları pek bir seviyoruz. Hele ki hafif kızıl günbatımı oldu mu işimizi gücümüzü bırakıp pencerelere koşturup o anı yakalamaya çalışıyoruz

6.Galata Kulesi

Tarihin en önemli yapılarından Galata Kulesi'ni de bezdirdik hayatından. Hemen hemen bütün sosyal medya kullanıcılarının profillerinde mutlaka bir tane Galata Kulesi içerikli fotoğraf vardır. Klişe olmayı geçtik, kuleye yazık.

7.Özel Gün Fotoğrafı

Herkesin özenle hazırlandığı hallerini birilerine göstermek istemesi şu dönemde oldukça doğal. Fakat bu pozlar da artık çok çekilir oldu. Güzelce hazırlanılır, aynanın karşısına geçilir. Sağ ayak önce be hafif kıvrık, kamera yüzünü kapatmasın diye boyun iyice eğilir. Alın size süslü klişe.

8.Yemek

Yemek insan doğasının en gerekli ihtiyaçlarından. Aynı zamanda artık fotoğrafçılıkta yemek üzerine bir alan da var. Ama amatörler tarafından bu da artık katledildi denebilir. Masaya gelen her şey, canının çektiği her şey mi fotoğraflanır? Klişe gibi klişe…

9. Şehir Tabelaları

Bu da çok gezenlerden gelen bir klişe. Tamam şehir değiştiriyorsun, en çok sen geziyorsun ama gittiğin her yerin tabelasıyla hatıra fotoğrafı çektirmek ne demek. Hadi tamam senin için normal geçmişsin önüne pozunu vermişsin, temiz iş. Peki neden kimse yokken sadece tabelayı paylaşma gereği. Sıkılmadık mı?

 

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

30.11.2023 16:26:40