Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

"Bi de Beni Tek Çek!"

 

Sosyal medyanın yaygınlaştığı andan itibaren insanların kendilerini gösterme çabaları da oldukça arttı. Özellikle selfie modasıyla birlikte fotoğraf çekilmek daha önemli bir hale geldi. Çünkü sosyal medyadaki her bir "like" herkes için çok değerli. E bizler de sizler için güzel poz vermenin püf noktalarını sıralayalım istedik:

1.Bakışlar

Fotoğraftaki en kilit nokta her şeyden önce bakışlardır. Nasıl ki bir insana vermek istediğiniz mesajı bakışlarınızla verebiliyorsanız bu fotoğrafta da aynı. Yapmanız gereken tek şey, objektifte bir çift göz olduğunu hayal edin, odaklanın, başınızı hafifçe öne çıkartıp, çenenizi aşağıya indirin. Odaklandığınız andan itibaren bakışlar tamam demektir.

2.Gülümsemek

İçten bir gülümseme her zaman fotoğrafın havasını değiştirir ve samimiyet katar. Genelde de çoğu insan poz verirken ne yapacağını şaşırır kasılır. Tüm bunlara rağmen doğal gülümsemenin en önemli kuralı dilinizi dişlerinizin arkasına gelecek şekilde hizalayın ve kocaman gülümsemenizi takının. Bu durum daha rahat büyük gülüşler elde etmenizi sağlayacaktır.

3.Makyaj

Çoğu zaman makyajın fotoğraflarda çok daha özenli ve abartılı olması beklenir. Özellikle kadınlar için bu durum altın kural niteliğindedir. Fakat çoğu kadın bu konuda maalesef ki yanılıyor. Poz verirken yüzünüzde, kusursuz da olsa fazla makyaj malzemesi bulunması her zaman büyük bir risktir. Sizi doğallıktan uzaklaştırdığı gibi aynı zamanda mimiklerinizin de rahatlığını bozar. Bu yüzden fazla makyaj düşünülenin aksine sizi daha güzel değil daha rahatsız gösterir.

4.Tekrar

Fotoğrafı çekmeden önce mutlaka birkaç kez prova yapın. Başın duruşu, gülüşünüz, bakışlarınız… Hepsini tekrar bir tartın.

5.Kola dikkat

Üsteki maddelerden selfie için ipuçları olduğunu anlamışsınızdır. Bu yüzden selfi'lerde fotoğrafı bozan bir başka şeye de değinmek gerekir: Kol. Hangi mesafeden denerseniz deneyin kolunuz mutlaka bir yerlerden kadraja girer. Bunu önlemek için verdiğiniz pozla birlikte açınızı da doğru ayarlamanız lazım. Bunun için kolunuz ne kadar uzunsa o kadar avantajlısınız demektir. Eğer durum tam tersiyse dirseğinizi biraz bükmeniz yeterli olacaktır.

6.Göbek içeri, omuzlar dik

Selfie'leri geçtik bir de bunun süslenip püslenip başkalarının eline kamerayı tutuşturup, "Bi de beni tek çek!" versiyonu mevcut. Burada da isterseniz çuval giymiş olun, yıllardır süregelen tek bir kural var: Göbekler içeri çekilecek, omuzlar dik duracak. Bunu yaptığınız anda kendinize olan güveninizin artmasının yanında kameranın karşısında büyümüş ve güzelleşmiş olacaksınız. Dümdüz ideal bir karın ve özgüvenli omuzlar.

7.Kendinizi inceleyin

Mutlaka herkesin beğendiği ya da beğenmediği birçok fotoğraf dizisi vardır. Fırsat bulduğunuzda onları elinize alın ve en beğendiğiniz pozlarınızla nasıl olduğunuza bir kez daha bakın. Baktıkça poz verme çekliniz de yerli yerine gelecektir.

8. Gözler

Ne konseptte poz veriyor olursanız olun gözleri unutmayın. Objektife odaklandıktan sonra fotoğraf çekilmeden hemen önce gözlerinizi kapatın ve tam çekmek üzereyen açın.

9. Şekilcilikten uzak durun

Tüm bu maddelerin ötesinde poz verirken en önemli kilit nokta şekilcilikten uzak olmanız. Bu da demek oluyor ki doğal olun, kendiniz olun. Taklidiniz, özendiğiniz kişi yine kendiniz olsun ve öyle geçin kameranın karşısına.

 

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

30.11.2023 17:02:14