Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

DJI özellikleri ile kullanıcıları şaşırtan yeni mini dronu Spark'ı resmen tanıttı. DJI Spark'ın en dikkat çeken özelliği boyutlarının küçük olması ve elle kontrol edilebiliyor olması. Ayrıca DJI'ın bugüne kadar ürettiği en uygun fiyatlı drone!

Şirket drone'u ‘hikaye anlatan' bir ürün olarak konumlandırıyor. Çıkarttıkları video teaserında da bunu anlatmaya çalıştıkları bir gerçek. Şirket aslında Spark'ı sizinle birlikte yer alabilecek ve hayatınıza dahil edebileceğiniz ilk araç olarak konumlandırıyor. 

DJI Spark Uçuş Kabiliyeti ve Özellikleri

DJI Spark'ın en yüksek hızı 50km/h ve 16 dakika kesintisiz uçuş süresine sahip. 2 kilometrelik menzil alabilen Spark'ın kamerası iki eksende hareket edebiliyor. Kamerası 1/2.3" CMOS sensörlü, 12 megapiksellik fotoğraf çekebiliyor ve HD 1080p kalitesinde videolar da çekebiliyor. Ayrıca ultrasmooth denilen teknoloji sayesinde sarsıntısız görüntü elde edebilme imkanı sunuyor. 

Spark, 5.6 inçlik bir genişliğe sahip. En önemli özelliği küçük ve hafif olan bu drone boyutlarına rağman sahip olduğu teknoloji ile kullanıcıları şaşırtıyor. Spark'ın ağırlığı yalnızca 270gr ve 5.6inçlik bir genişliğe sahip. Bu özellikleriyle Spark'ı rahatlıkla yanınızda heryere götürebileceksiniz. DJI Spark tek şarj ile 16 dakika süresince rahatlıkla uçabiliyor ve 10-20 feet yüksekliğe çıkabiliyor.

Telefonunuza indirdiğiniz drone uygulaması haricinde de Spark'ı rahatlıkla kontrol edebileceksiniz. Bu özelliğiyle diğer dronelardan kendini ayırıyor. Jedi stili olarak adlandırılan bu kontrol sisteminde drone, el hareketiyle sağa veya sola, yukarı veya aşağı hareket ettirilebiliyor, ayrıca drone'un direk elinize iniş yapmasını da sağlayabiliyorsunuz. Activetrack özelliği ile de Spark sizi takip ediyor ve siz hareket halindeyken de fotoğraflarınızı ve videolarınızı rahatlıkla çekebilmenize imkan tanıyor.

dji spark modeli

DJI Spark Çekim Modları

Dronie Mode: Selfie çekme modu.
Helix Mode: Video kaydı esnasında Spark yukarı doğru çıkarken spiral bir hareket çiziyor.
Rocket Mode: Video kaydı esnasında Spark 90 derecelik dik bir açıyla yukarı çıkarken kameranın yönü sürekli size dönük oluyor.
Circle Mode: Spark video kaydı esnasında etrafınızda dairesel bir hareket çiziyor.
Spark'ın Quickshots özelliği, bu modlardan herhangi birini kullanarak çektiğiniz videoyu 10 saniye uzunluğunda kesiyor ve sosyal medyada paylaşıma hazır hale getiriyor. DJI Go uygulaması sayesinde dilerseniz çektiğiniz videoları düzenleyebiliyorsunuz.

DJI Spark beş farklı renk seçeneğiyle piyasaya sunulacak, beyaz, mavi, yeşil, kırmızı ve sarı renk seçenekleri olacak. Son olarak fiyatını söylemeden geçmeyelim, Spark'a 499 dolardan sahip olabileceksiniz.

Yayınlanan tanıtım videolarını da aşağıda izleyebilirsiniz :)

 

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

30.11.2023 16:27:28