Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

Çocukluğunda yemeyi içmeyi bırakıp saatlerce atari başında Mario oynayıp, prensesi kurtarmaya çalışanlar müjde! Çünkü en çok da o nesil bu habere çok sevinecek. Süper mario yepyeni bir oyunla hayatımıza tekrar hızlı bir giriş yapıyor. Prenses'in peşinden koşmaya hazır mısınız?  

Popüler oyun Pokemon Go'nun yaratıcısı Nintendo, Eylül ayında Apple'ın İphone 7 etkinliğinde sahne almış ve yeni oyunları Mario'yu açıklamıştı. Super Mario Run, Nintendo tarafından tescillenmiş ve yeniden tasarlanmış bir Mario karakteri ile mobil cihazlarımıza geliyor. 

Bu tarz klasikleşmiş oyunların yenisini insanlara sevdirmek biraz zor iş. Çünkü insanlar sadece harika bir oyun olmasını beklemiyorlar, bir yandan da onlara çocukluklarını hatırlatacak o günlere geri götürecek bir oyunun beklentisi içine giriyorlar. Yine de oyunda alışık olduğumuz Mario söz konusu korkmayın. Sadece klasik Süper Mario'muzun modern görünümlü hali olacak. Nintendo'nun yayınladığı Mario'nun oynanış videosunda, oyun ile ilgili yeterince ipucu verilmiş. Karakterimiz kendi otomatik olarak koşacakmış, eh bize de sadece zıplamalar ve engelleri aşmalar kalacak. Bu durum işimizi kolaylaştıracak mı, zorlaştıracak mı göreceğiz. :)

Bir de Nintendo, bir süre önce oyunun korsan endişeleri nedeni ile çevrim dışı oynanamayacağı şeklinde bir açıklama da yaptı. Firma, oyunun bir çevrimdışı modu olmamasının nedeni olarak, 150 ülkede kullanıma sunulacak olan Super Mario Run'ın yükleneceği cihazlar üzerinde doğrudan bir kontrol olanağı olmamasını gösteriyor. 

Nintendo yetkilisi Shigeru Miyamoto, Mashable'a verdiği demeçte : "Bizler bu yazılımı bizim için çok önemli bir varlık olarak değerlendiriyoruz. Diğer yandan oyunu indiren müşteriler için de onu güvenli bir yazılım olarak sunabilmeyi ve oyunu güvenli bir çevrede oynayabilmelerini istiyoruz." diyor. Sürekli ağ bağlantısının hem oyundaki ilerlemeyi kaydetmek için hem de cihazlar arasındaki bilgiyi de senkronize etmek için gerekli olduğu söyleniyor. 

Sonuçta uzun süredir merakla beklenen oyuna yarın İos cihazı olanlar kavuşuyor. Android cihazlar için ise 2017'den söz ediliyor fakat kesin bir tarih yok. Super Mario Run'da üç farklı mod olacak ve bunları ücretsiz olarak deneyebileceksiniz. Ancak, oyunu tamamen edinmek için bir sefere mahsus 9.99 dolar ücret ödemek gerekeceği söyleniyor.

Oyunun gelişini duymayanlara bir de Dentsu imzalı reklam filmi yapılmış. New York'tan Londra'ya, Paris'ten Tokyo'ya Dünya'nın dört bir yanından insanların koşarak Mario'ya ulaştığı etkileyici bir reklam filmi olmuş.

Reklamveren : Nintendo
Reklam Ajansı : Dentsu Inc.

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

18.06.2024 13:03:27