Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

   Türkiye'nin ilk ve tek kamera müzesi: Camera Museum

Gelişen teknoloji kameraları ve fotoğrafçılık sektörünü de bambaşka boyutlara taşıdı. Akıllı telefonlar her birimizi fotoğrafçı kılmaya başladı. Artan bu dijitallik, son dönemlerde kendine rakip olarak  ‘'vintage'' akımlar ile geri dönen filmli makineleri tekrar sahnede görmeye başladı. İnsanlar analog makineleri ile  filmlerini banyo ettirmeye sonrasında mail şeklinde gelen bu filmleri instagram hesaplarında paylaşmaya başladılar. Sektörü ne kadar canlandırdığı bilinmese de gözümüze çarpan bir müze oldu. Türkiye'nin ilk ve tek kamera müzesi Camera Museum.

kamera-muzesi-camera-museum.jpg            447.jpg

Müzenin kurucu ismi olan Hilmi Nakipoğlu, 1997 yılında zihinsel engelliler için açtığı okulunun 4.katında kameralarının sergilenmesine karar verdi. Kendisi 1970'lerden beri oluşturmaya başladığı koleksiyonunu müzesinde sergilemeye başlamıştır.  1896'da yapılmış fotoğraf makinesinden başlayarak günümüze kadar olan fotoğraf ve fotoğrafçılıkla ilgili bir çok koleksiyon ürünü ziyaretçiler ile buluşuyor. Bünyesinde 900'ü aşkın kamera bulunduran müze, fotoğrafçılık ile profesyonel ya da amatör olan her misafirinin ilgisini çok çekiyor.   Müze hafta içi 09.00-17.00 arası ziyaretçilere açıktır. Giriş ücretleri oldukça makul olup ilgisi olan herkesin gidilecekler listesine ekleyeceği mini müze turu olarak eklenebilir.

                                                           fft31_mf6976401.jpg                                     

Başta bahsettiğimiz gibi analog kameraların geri dönmesi ve hobi olarak filmli fotoğrafçılığa başlayacak veya başlamış kişiler için fikir edinmek adına güzel bir lokasyon. Almayı düşündüğünüz kameralar belki orada karşınıza çıkar. Şimdiden keyifli geziler dileriz. Fotoğraflarınıza kiralıkfotografmakinesi ni de etiketlemeyi unutmayın.

Müzenin mevcut internet adresine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

6.12.2023 13:56:18