Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

Eğer video kayıt ile ilgili profesyonel ya da amatör anlamda bir işiniz varsa, ekipman konusunda daha çok ince eleyip sık dokumanız gerekiyor. Siz hangi ekipmanları alsam diye düşünürken biz de en azından DJI Osmo hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayalım.

1   DJI, sinema filmleri ya da reklam tanıtımları için kullanılan kamera sabitleme sitemlerini üreten en iyi firmalardan. Osmo ile de bu süreci daha da ileri taşıyor.

2  Osmo aynı zamanda bir ilk olarak da karşımıza çıkıyor. DJI'ın bu konuda geliştirdiği ilk ürün ve oldukça iddialı olarak ortaya çıkıyor.

3  Osmo birçok benzerinden farklı olmak üzere 12MP çözünürlük ve ½.3 inç sensörlü kameraya sahip. Aynı zamanda maksimum 4K çözünürlükte video kayıtları gerçekleştirebiliyor. Bunları da 3 eksende sabitleyerek profesyonel seviyede stabil sonuçlar yaratıyor.

4  Osmo, barındırdığı ufak joystick ile kamerasının hareket alanını genişletiyor. Bu durum kendi kamerasının kullanımına zorlasa da farklı bir açıya dönüşüyor.

5  Kendi kamerasının dışında sistemi daha iyi hale getirebilmek adına da yine DJI tarafından geliştirilen Micro Four Thirds sistem Zenmuse X5 ve Zenmuse X5R kamera birimlerini kullanıyor.

6  Sisteminde kullandığı lensler farklı çekim amaçlarına uyum sağlayabiliyor. Bu da MFT sisteminin de kullanılmasıyla Osmo ile birlikte daha yüksek kalitede video ve fotoğraf ortaya koyuyor.

7  Kameralarında CinemaDNG RAW formatıyla 13 durak dinamik aralık bulunuyor. Aynı zamanda Inspire 1 üzerinden gelen X3 kamera birimi de aktif olarak kullanılıyor.

8  DJI Osmo, dahili kamerasının çekim ayarlarını üzerinde taşıyabildiği akıllı telefonlardan sağlayabiliyor. Bunun için de oldukça gelişmiş bir uygulama sunuyor.

9 En kullanışlı özelliklerinden biri de dahili olarak ses kaydı gerçekleştirebilmesi ve otomatik panorama fotoğraflar oluşturabilmesi.

 

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

30.11.2023 18:17:41