Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

Dijital dünya kapılarının sonuna kadar açılmasıyla sosyal medya da hayatımızda önemli yer tutmaya başladı. Bu durum özellikle yemek konusunda hayatımıza dahil oldu. Özellikle gençler yedikleri her şeyin fotoğrafını çeker hale geldiler. Üstelik yaptıkları sıradan bir çekim olmaktan çıktı, bir de bunlara belli bir tarz eklemeye başladılar.

Öncelikle akıllı telefonların, yemek fotoğrafçılığına sağladığı faydalara değinmek gerekir. Hız ve anlık paylaşımlar burada kendini ön plana çıkartıyor. Yemek önünüze gelir gelmez, vakit geçmeden tek bir tuşla istediğiniz gibi fotoğraf elde edebiliyorsunuz. Telefondaki uygulamalar ile anında efektler vererek, yemeğe de fotoğrafa da başka bir boyut kazandırabiliyorsunuz. Anlık paylaşımlarla da kısa sürede popülerliğinizi artırmış oluyorsunuz. Üstelik sosyal medyadan geri dönüş bile alıp, kendinize ait bir sektör oluşturma imkanınız var.

Peki bu nereye kadar devam edebilir? Işık problemi ve teknik detaylar işin içine girdiği anda elinizdeki akıllı telefonları bir kenara bırakıp profesyonel makinalardan çıkan işlere odaklanmanız gerekiyor. Bir kere akıllı telefonlarda yaptığınız çekimlerde doğru ışığı yakalamak için büyük bir çaba göstermeniz gerekiyor. hadi ışığı çözdük diyelim, akıllı telefonumuz da bilmem kaç megapiksel (fotoğraf makinelerinde çözünürlükten çok daha önemli faktörlerin olduğunu yok sayarak düşünürsek tabiki) ona da tamam önünüze gelen yemeğin durumu sizin mükemmel bir fotoğraf çekmenize imkan sağlıyor mu? Hiç sanmıyorum, zira bu işi yapan ve yemeğin önünüze geldiğinden çok daha iştah açıcı bir hale gelmesini sağlayan insanlar var ki bu da onlara haksızlık olur.

Kısaca akıllı telefonlarla yediğiniz yemeği çekmek ve hatta güzel bir detay yakalamak tabiki mümkün ancak konu yemek fotoğrafçılığına gelince birçok kilit noktası olduğunu ve bu detayların doğru fotoğraf için olmazsa olmazlar olduğunu aklımızdan çıkarmayalım.  

 

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

18.06.2024 13:07:03