Kiralık Fotoğraf Makinesi
  • Kiralık Ekipmanlar

Dijital dünyanın görsellikle yürüdüğü bu dönemde iyi fotoğraf çekmekle birlikte, o fotoğrafla biraz daha oynayıp istenilen kıvama getirmek de önem kazandı. Bunun için birçok photoshop programı mevcut fakat çoğu ücretli ve lisanslı. Bunun dışında yine profesyonel şekilde hem de ücretsiz fotoğraf düzenleyebileceğiniz programlar mevcut. Görsellerin ne kadar önemli olduğunu bildiğimiz için sizlere bir sıralama yaptık:

1. GIMP

GIMP, açık kaynak kodlu, ücretsiz ve photoshop programları yerine en çok tercih edilen program. Program aynı zamanda Linux'un da vazgeçilmezi. Yıllar geçtik popülerliğini arttıran program, Windows ve Mac sürümlerini desteklemesiyle de avantaj yaratıyor. GIMP ile alışılan photoshop işlemlerinin hepsini yapabilirsiniz. Aynı zamanda, Adobe Photoshop benzeri katman kullanımı ve piksellerin rengiyle birlikte dokusunu değiştirmeye yardımcı olan blending mode'lara da sahip.Program bununla birlikte klasik photoshop programlarına alışanlar için de GimpShop uygulamasını sunuyor.

2. PAINT.NET

Bilgisayarlar ilk elimizin altına geldiğinden beri, çok basit seviyede fotoğraf düzenlemek için Microsoft'un Paint programını kullanıyoruz. Bunun daha ileri gidip iyi derecede fotoğraf düzenleyici olması yolunda çalışan gönüllüler Paint. NET açık kaynak kodlu ve çok geniş eklentili bir sistem yarattılar. Paint.Net katman destekleyicisi, limitsiz geri alma özelliği, özel efektleriyle çok gelişmiş ve hatayı telafi eden bir düzenleyici konumunda. Katmanlı çalışmaya izin vermesi Adobe Photoshop alternatifleri arasında önemli bir yere sahip olması anlamına geliyor.

3.PHOTOPLUS

Bir diğer ücretsiz fotoğraf düzenleyicisi olan Photoplus, dijital fotoğraflarınızı profesyonele yakın bir şekilde düzenlemenize yardımcı oluyor. Sunduğu araçlar çok geniş olmasa da fotoğraflarınızda istemediğiniz öğeleri kaldırabilmenizi, düzeltilmesi gereken yerlere müdahale edebilmenizi ve eğlenceli efektlerle görünümü değiştirebilmenizi sağlıyor.

4.  PIXIA

Photoshop programı ile yapacağınız birçok kolay efekt Pixia ile sizlere sunuluyor. İlk başta tamamen Japonca tasarlanmış program, tercih edilir hale geldiğinden itibaren İngilizce versiyonuyla da kullanım alanı yaratmakta. İlk başta anime ve manga tasarımları için geliştirilen program dil değişimiyle birlikte birçok yeni özelliği de içinde barındırıyor.

5.PHOTOSCAPE

Yine ücretsiz erişim saplayan program, bir fotoğraf düzenleyicisinde bulunması gereken en temel araçları, efektleri ve diğer seçenekleri sizlere sunuyor. Fotoğraflarda oynamalarla birlikte her türlü düzenleme işlemini yapmanız da mümkün. Aynı zamanda kolay kullanılır ara yüzüyle birden çok fotoğrafı birleştirme imkanına sahipsiniz.

İyi ‘shop'lamalar :)

 

Paylaş!

Benzer Blog Yazıları

30.11.2023 17:07:14